O Kedi Buraya Gelecek!

CELLADINI ARAMA GÜDÜSÜ: O KEDİ BURAYA GELECEK!

Fıkra o ki;

Farenin birine bira içirmişler, bi türkü tutturmuş. Sonra vodka, şarap, cin içirmişler, kalkmış oynamış. Ardından dayamışlar rakıyı, fare elini masaya vurmuş ve demiş ki:

-O kedi buraya gelecek.

İnsan hayatında da öyle anlar vardır ki fıkraları aratmaz.

İnsana verilen hasletlerin yerinde ve zamanında kullanılmaması halinde keskin sirkenin küpüne zarar vermesi gibi insanın kendisine zarar vermesi kaçınılmazdır. İnsanın kendini frenleyememesi, duygularını iyi yönde kanalize edememesi halinde muhtemel son ile karşı karşıya kalmak kaçınılmazdır.

Bir sürücü düşünün ki, hız tutkunu ve aracını süratli kullanıyor. İçindeki aksiyon ve heyecanı, çaka satmayı, kendisini bir şeyler zannetmeyi frenleyemiyor. Bastıkça basıyor gaza. Asfaltı ağlattığı için kendisinin tebrik edilmesini istercesine. Vay be ne araba kullanıyor dedirtmek istercesine. Sonuç ne mi? Çekirge misali bir zıplamış, iki zıplamış, üçüncüsün de …

Boşanma arifesinde bir çift düşünün. Haberlerde bol bol görürsünüz. Erkek ayrılmak isteyen kadına neler yapıyor neler? Dövmeler, bıçaklamalar, küfürler ve nihayetinde öldürmeye varıncaya kadar. Neden? Karım evine dönecek, benden boşanamazsın, ya benimsin ya kara toprağın naraları ve efelenmeleri. Sonuç mu? Öldürülen yüzlerce kadın hatta çocuk ve cezaevini boylayan, intihar eden erkek. Hani kadın eve dönecekti? Öldürdün, nara attın, efelendin, döndü mü geri? Başardın mı döndürmeyi? Düşündün mü benim ne eksiğim, hatam, kusurum var da ben istenmiyorum diye bir günden bir güne? Hayır niye düşünsün ki? Efelenmek, nara atmak, höykürmek varken.

Kibirli, her şeye gücü yeteceğini zanneden, her şeyin kendi istediği gibi olmasını isteyen nara atan, herkese ayar vermeye kalkan zavallı ve sefil ruhlar. Kendi celladınızı çağırma güdüsü ile hareket ettiğinizin farkında mısınız?

 İçip içip kendinden geçen ve o kedi buraya gelecek diyen fare misali kendisini dev aynasında gören cüceler.

Senin belan/celladın olan o çağırdığın kedi gelir mi? Evet o kedi gelir de, geldiğinde sen ne olursun orası bilinmez.

İşte o yüzden derler ya, insanın kendine ettiğini hiç kimse edemez diye. Öyleyse bırak o kedi buraya gelmesin, sen kendine gel.

KAYNAK: GÜLLÜ HUKUK OFİSİ – https://avibrahimgullu.com/o-kedi-buraya-gelecek/

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*